Dárky pro UČITELE | Akce Balíkovna jen za 54 Kč
Vše o nákupuKontakty
Nahoru
Volejte 511 115 070
V pracovní dny 9-16h
186 produktů

Dárky ke Dni matek

Dárky na den matek - originální tipy

Blíží se tolik očekávaný Den matek. Chcete své mamince udělat radost a potěšit jí hezkým a originálním dárkem? V této kategorii Vám nabídneme dárečky dělané na míru vaší mamince právě na den matek. Oficiálně připadá den matek na druhou květnou něděli. Nezapomeňte jej letos oslavit se svou maminkou.

Vkusné dárky z lásky pro maminku jsou jistotou. Případně, darujte štěstí a vyjádřete tak své city.

Tipy na dárky ke dni matek

Doufáme, že jste ani letos nezapomněli na druhou květnovou neděli, na kterou připadá Den matek. Pokud chete být letos originální, vsaďte na naše vkusné dárky

Ostatně, nejkrásnější je takový dárek, který darujeme od srdce. Zkuste i naše dárky z lásky.

Svátek Den matek

Tradiční Svátek matek nebo Den matek u nás v České republice připadá každý rok na stejnou dobu a to na druhou květnovou neděli. V době tohoto svátku obdarovávají děti své maminky krásnými dárky nebo vlastnoručně namalovaným obrázkem.

Historie svátku sahá až do středověku, nicméně první oficiální oslavy se datují až do 20. století. Za celým svátkem stojí rodačka z Virginie Anna Marie Reeves-Jarvis. Právě ta v rámci Klubu matek, který se snažil o osvětu v hygieně a snížení dětské úmrtnosti, přišla s nápadem vyhlásit národní den upomínky na práci všech matek, které si zaslouží za svou péči odměnu. Až její dcera nápad prosadila a v roce 1914 americký prezident prohlásil Den matek za státní svátek.