Vše o nákupuKontakty
Nahoru
Volejte 511 115 070
V pracovní dny 9-16h
Lampión štěstí - srdce - 10 ks - červený

Lampión štěstí - srdce - 10 ks - červený

 
Ušetříte
291 Kč
Bežná cena: 590 Kč
Vaše cena: 299 Kč
ks

Ihned k odeslání
Skladem 3 ks

Zboží odešleme pozítří
Naše prodejna Brno pozítří

Patří do kategorií

Lampión štěstí - srdce - 10 ks - červený

Lampión štěstí nebo také lampión přání ve tvaru srdce, které se díky horkému vzduchu naplní a vznese k nebesům. Funguje stejně jako horkovzdušný balon. Stačí připevnit a zapálit speciální voskový knot. Lampion podržíte tak, aby papírové stěny neshořely a dokud jej horký vzduch nenaplní dostatečně na tolik, aby se vznesl. Tah je zřetelný, takže snadno poznáte, kdy můžete lampion vypustit. Při vypouštění většího množství lze vytvořit krásnou podívanou. Vosková svíce dokáže dle podmínek hořet až 20 minut. Lampion může letět až 1500 metrů vysoko a až několik kilometrů daleko. Vyroben z papíru, který je šetrný k životnímu prostředí.

Lampiony jsou dostupné hned v několika barvách a tvarech, možno zakoupit i v multipacku. 


Rozměr: 33 x 83 x 90 cmObsah balení: 
  • 10x lampion s parafinovými knoty
  • návod k použití
  • bezpečnostní pokyny


Nejčastější otázky:

Je zapotřebí vyžádat si povolení k vypouštění těchto lampionů? Ve většině případů není takovéhoto povolení zapotřebí, nicméně je vhodné kontaktovat vaše místní úřady a informovat se o možných omezeních a nařízeních. Zvláštní případy: V oblastech, které jsou vzdáleny 15 až 20km od státních letišť a/nebo 50km od mezinárodních letišť (tyto letiště mají kontrolu nad vzdušným prostorem v této oblasti), je používání těchto balónků zakázáno. Důležité upozornění: Používání těchto lampionů v zahraničí musí být schváleno místními úřady dané země.

Jaké je nejvhodnější místo pro vypouštění lampionů štěstí? Doporučujeme vypouštět lampiony na otevřeném prostranství, bez různých překážek, jako jsou např. dráty vysokého napětí, stromy, budovy, aj. Pro maximální viditelnost a dohlednost doporučujeme vypouštět lampiony při jasné obloze. Neskladujte a nevystavujte lampiony v dosahu hořlavých plynů a kapalin.

Jaké jsou vhodné povětrnostní podmínky pro vypouštění lampionů? Nejlepší podmínky pro vypouštění: klidné počasí s lehkým vánkem. Maximální síla větru nesmí přesáhnout stupeň č. 2 na Beaufortově stupnici (6 – 11 km/h) jelikož hrozí riziko, že lampion nabere špatný kurz letu.

Čím můžeme napsat přání na lampion štěstí? Doporučujeme přání napsat opatrně černou fixkou na rovné, čisté ploše, tak aby se papír nepotrhal.

Jak dlouho lampiony letí a jak vysoko doletí? Při optimálních povětrnostních podmínkách může lampion hořet a letět v průměru od 5 do 10 minut a vystoupat do výšky 200 až 500 metrů. Faktory ovlivňující let lampionu: velikost lampionu, velikost tepelného zdroje (palivový článek), teplota okolního vzduchu na místě vypouštění lampionu, kolísání teplot v různých výškách postupu lampionu (teplota vzduchu), místo vypouštění lampionu (údolí, hora, větrnější oblast. aj.), rychlost větru a jeho směr na místě vypuštění a rychlost a směr větru nad zemí.

Co se stane po vyčerpání palivového zdroje? Poté co byl celý palivový článek vyčerpán, lampion dopadne zpátky k zemi. Padající lampion s vyhaslým palivovým článkem nepředstavuje žádné nebezpečí požáru. 

otázky - převzato z https://letajicilampionystesti.webnode.cz/f-a-q-/